אחרי הפרגולה מה עם הדק? אז איך מתקינים דק לגינה או למרפסת?

איך מתקינים דק?

אחרי שהתקנתם את הפרוגלה אצלכם בגינה הגיה הזמן להתקין גם דק – אז אם החלטתם לעשות את זה לבד – יצאנו לבדוק איך מתקינים דקים אצלכם בגינה או במרפסת!

שלב 1 בהתקנת דק.

ארגן משטח מיושר ונקי עבור הדק. בנה מסגרת מעץ אשר עבר טיפול נגד רטיבות וחרקים, לפי הגודל המתאים. חבר את המסגרת עם ברגים המתאימים לשימוש חוץ. וודא שהמסגרת מרובעת באמצעות מדידה מפינה לפינה.

שלב 2 בהתקנת דק.

אם הדק שלך בנוי על דשא או אדמה, יש צורך למקם בלוקים או לוחות מתחת לקורות התומכות כדי לפזר את העומס ולאפשר דק יציב ומיושר. מקם ומצב את המסגרת בעזרת פלס.

שלב 3 בהתקנת דק.

במידה ומדובר בדק קטן, 3 קורות תמיכה אמורות להספיק. לדק גדול יותר יידרשו קורות רבות יותר. מקם את קורות התמיכה בתוך המסגרת כאשר סימון המיקום של כל קורה נעשה ע”ג קרש המסגרת מצד אחד ואח”כ מצד שני כך שהקורה בתוך המסגרת תהיה ישרה.

שלב 4 בהתקנת דק.

מדוד את אורך הקורה הנדרש לפי הסימונים שהכנת על המסגרת וחתוך את הקורות בהתאם. הכנסת הקורות אל תוך המסגרת אמורה להיעשות בלחץ תוך כדי דפיקות פטיש. חבר את הקורות מן הצד החיצוני של המסגרת.

שלב 5 בהתקנת דק.

תמוך את הקורות בעזרת תושבות במרווחים של מטר אחד מן השני. יש לוודא שכל התושבת מונחת על בלוק או על משטח עץ מסיבי.

שלב 6 בהתקנת דק

לחיפוי, מדוד את האורך החיצוני של המסגרת ונסר את קרשי החיפוי בהתאמה. קריטי בשלב זה שהחיתוך יהיה ישר לגמרי. הנח מסגרת של קרשי חיפוי בתוך מסגרת הבסיס של הדק, והברג.

שלב 7 בהתקנת דק

התחל להניח ולחבר את קורות החיפוי ברצף. הנח קרש חיפוי וסמן את האורך הנדרש, חתוך לפי המידה. הנח את הקרש הראשון צמוד למסגרת החיצונית של הדק ובניצב לקורות. סמן את מיקום הקורות ע”ג החיפוי.

שלב 8 בהתקנת דק

עבור על כל סימוני הקורות שציינת והברג את קרשי החיפוי לקורות. השתמש לפחות בשני ברגים לכל קורה. אפשר להשתמש ביותר.

שלב 9 בהתקנת דק

השאר מרווח של 5 מ”מ בין קורות החיפוי כדי לאפשר לעץ מקום להתנפח ולהתכווץ עם שינויי הטמפרטורה והרטיבות. רצוי להשתמש בסמן קבוע כדי למדוד את המרווחים כדי להבטיח משטח אחיד.

שלב 11 בהתקנת דק

השלם ציפוי כל המסגרת ובמידת הצורך מרח את העץ בלכה או בצבע לבחירתך.

המאמר בחסות אתר יור לינק

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן