האם דלתות אלומיניום יכולות להחליד?

דלתות כנסה - דלתות חוץ

דלתות אלומיניום – יצאנו לבדוק…

התשובה היא לא. אלומיניום הוא יסודי טבע ממשפחת המתכות, אך כזה שאינו מחליד. בעולם המתכות קיימת גם פלדת אל חלד או נירוסטה שאינה מחלידה, אך מתכת זו היא תוצר של ייצור מלאכותי של האדם, בעוד אלומיניום הוא יסוד המגיע ישירות מן הטבע. למעשה, לא משנה כמה לחות תספוגנה דלתות אלומיניום, הן לעולם לא יחלידו. יחד עם זאת, חשוב לדעת מספר דברים על השחיקה של דלתות אלה על מנת לשמור עליהן במצב תקין לאורך זמן.

מחלידה לא, אך מפתחת קורוזיה

כמו כל דלת, גם דלתות אלומיניום מגיעות עם רכיבים נוספים המוצמדים אליה כדוגמת ידית, מנעול וצירים. רכיבים אלה אינם עשויים מאלומיניום אלא ממתכת ברזל, והם דווקא כן יכולים להחליד בקלות רבה, ולכן אם הדלת צפויה לעמוד בתנאי לחות גבוהה, אתם רוצים לוודא שגם רכיבים אלה עשויים מפלדה שאינה מחלידה, ובדרך כלל יהיו עשויים מפלדת אל חלד. כמו כן, אלומיניום אולי לא מחליד, אבל הוא יכול בקלות לפתח קורוזיה על גבי כל המשטח.

ציפוי ולמינציה של דלת אלומיניום בשכבת מגן

קורוזיה זו נוצרת בתנאי לחות גבוהה, וגורמת למפגע אסתטי חמור בשכבה החיצונית של האלומיניום. את הקורוזיה אפשר כמובן לנקות ולהסיר, אך לאורך זמן תהליך זה יפגע בברק הראשוני של הדלת. על כן, כאשר בוחרים דלתות אלומיניום, חשוב לבחור דלת שעברה תהליך ציפוי ולמינציה איכותי המגן על האלומיניום בצורה מושלמת. דלתות המוזמנות ממקורות קטנים וקיקיוניים כנראה עוברות גם הן תהליך של למינציה, אך לאו דווקא באיכות הנדרשת, כך שלעיתים עשויים להישאר שטחים לא מצופים דרכם יחדרו המים ויעוררו את הבעיות.

הקפידו לקנות דלת איכותית

בשורה התחתונה, החלדה של דלת היא רק עניין אחד שיש להתמודד איתו, וכאשר אתם רוכשים דלת חדשה, עליכם לוודא שאתם קונים דלת איכותית, גם אם זה אומר תוספת כסף במחיר. דלת זולה מדי כנראה לא עברה את כל תהליכי השמירה והמיגון הנדרשים, כשהיצרן שלה דאג רק לאופן בו היא תיראה על חלון הראווה. שימו לב לכל הפרטים, שאלו את כל השאלות ובחרו את הדלת המתאימה לכם ביותר.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן