האם מעקה זכוכית הוא בטוח בבית עם ילדים?

מעקות זכוכית - ילדים

אם אתם מעוניינים לשדרג את עיצוב הבית, ואתם בודקים את האפשרות להתקין מעקה זכוכית במדרגות הבית, אתם לבטח שואלים את עצמכם האם מדובר בעניין בטוח, ובוודאי כאשר מדובר על בית עם ילדים קטנים המתרוצצים בו ומשחקים. ובכן, המילה זכוכית אכן מעלה אצלנו באופן מיידי את האסוציאציה של שבר ופציעה, מאחר ומדובר בחומר כל כך שביר. יחד עם זאת, מעקות זכוכית מתוכננים בצורה כזאת שיספקו את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר, כאילו היה זה מעקה עשוי אבן או עץ, ואין לכם באמת ממה לדאוג כאשר אתם מתקינים מעקה עשוי זכוכית בבית.

ואיך זה יכול להיות?

ובכן, בייצור מעקה זכוכית הזכוכית שבה עושים שימוש היא זכוכית משוריינת העשויה בדרך כלל משתי שכבות זכוכית, אם כי אפשרי גם שכבת זכוכית אחת. את שכבת הזכוכית מצפים בשכבה פולימרית פלסטית שקופה, שאי אפשר להבחין בה בעין אך היא קיימת שם ומספקת הגנה לזכוכית. את אותה שכבת פולימר בדיוק אתם יכולים למצוא בשמשה הקדמית של הרכב, ואם ראיתם פעם שמשת רכב מנופצת, אתם כבר יודעים שאי אפשר באמת לשבור אותה אלא רק לנפץ אותה קלות. גם פגיעה ישירה של אבן בזכוכית תגרום לניפוץ קל ונקודתי של השמשה כשהפולימר מכיל למעשה את כל שברי הזכוכית ומונע מהשבר להתרחב לכל אורכה ורוחבה של הזכוכית.

מעקות פופולאריים מאוד בבתים מעוצבים

מעקה זכוכית הוא אלמנט עיצובי אטרקטיבי מאוד המעניק תחושה של ניקיון, של יוקרה ושל אסתטיקה. בין שבביתכם מתרוצצים ילדים קטנים ובין שלא, אתם יכולים להיות בטוחים שעצם העובדה שמדובר במעקה עשוי זכוכית, אינה גורמת לו להיות פחות בטוח ממעקה עץ, מעקה פלדה או מעקה בטון. ייצור מעקה כזה לוקח בחשבון את כל שיקולי הבטיחות האפשריים, ואילולא היה עושה זאת, לא היו מעקות אלה מאושרים כלל למכירה על ידי הרשויות האחריות על התקינה שלהם. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לגבי המעקה המתאים לכם ביותר הן מבחינת עיצוב ושילוב המעקה בעיצוב הכולל, והן מבחינת המאפיינים הטכניים שלו.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן