הרכבה והתקנה של דקים בבתים פרטיים וחללים אחרים

דקים - דק עץ או דק סינטטי

דקים משמים לחיפוי חוץ ומתאימים לסביבות רבות, כגון – דירות פרטיות, גני אירועים, בתי קפה, מסעדות, בתי מלון, בריכות שחייה יוקרתיות, בתי עסק עם כניסה מרשימה ועוד. בתקופה האחרונה, בה המודעות לחיסכון במים נמצאת בעלייה מתמדת, בעל גינות פרטיות, כמו גם בלי מלונות וגני אירועים בוחרים להתקין בשטחים קדים מרשימים וליהנות כך מרצפת עץ דקורטיבית ללא הצורך בתחזוקה שוטפת בתדירות גבוהה. כך, מצליחים בעלי גינה פרטית להביא לחיסכון במים, תוך הנאה רבה ואולי אף השבחה של הנכס.

דק כאלמנט עיצובי

דקים משתלבים באופן נהדר והרמוני בנוף הישראלי. בנוסף, הם מתאימים לאקלים החם באזור, בעוד רצפת העץ אינה סופגת את החום, תוך שהיא שומרת על טמפרטורה נעימה ונוחה, עד כי ניתן לצעוד עליה ברגליים יחפות. החומר מהם מיוצרים הדקים הוא עצים מסוגים שונים: איפאה, טיק בורמזי, אורן ועוד. ניתן להתקין קדים מחורצים המיועדים לריצוף סביב בריכות, או לשם בניית מדרגות ללא סכנת החלקה. אפשר אף לשלב במשטחי הריצוף דקורציות אומנותיות עשויות נירוסטה מתכת, חלוקי נחל, אבני פסיפס וכו’.

למרות שלקוחות רבים מעדיפים להשתמש בדקים כריצוף חוץ, הרי שבמקומות רבים ברחבי העולם משתמשים בדקים היוקרתיים גם בתוך המבנה, בן עבור דירות פרטיות והן עבור בתי עסק הבוחרים לשלב תפיסה עיצובית מיוחדת בחללים שלהם. גם בישראלים לא חסרים לקוחות המבקשים לרצף את בתיהם ברצפת העץ הפופולארית. רצוי לנקות את מרצפות הדק אחת לכמה חודשים, באמצעות תכשירי איכות ייעודיים והמבוססים על שמן. כך רצפת העץ שומרת על עמידותה וזוכה לברק והגנה. את הדקים ניתן למצוא בצבעים שונים, על-פי טעם הלקוח, על אף שהם יפים ביותר כשהם בצבעי העץ המקוריים שלהם.

דקים – תחזוקה

תחזוקת דקים הינה הכרחית לטובת אריכות ימים ותפקוד ארוך השנים שלהם. כיוון שהם עשויי עץ וחשופים למזג אוויר משתנה, כגון – שמש חזקה, גשם, לחות, שינויי טמפרטורות וכו’, הרי שהם נוטים להתבקע או להתבייש; רצוי, לפיכך, להעבירם תהליכי שימון וליטוש אחד לשנה. בנוסף, רצוי שאותו איש מקצוע שהרכיב אצלכם את הדק יהיה גם זה שיבצע את התחזוקה שלו.

אנשי מקצועי מומחים בדקים

לא כל אחד יודע לבצע עבודה טובה ונכונה עם דקים. על אף שלכאורה מדובר בפעולה מכאנית פשוטה שאנה סבוכה מדי, הרי שנדרשת מידה של ניסיון הכרחי, בכדי לאפשר אורך חיים של הדק ושימוש בטוח בו, ללא תקלות בלתי צפויות. בחרו את אנשי המקצוע על-פי ניסיון ותחושה ולא רק על-פי מחיר.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן