כך נמנע את האסון הבא – התקנת סורגים שקופים נגד נפילת ילדים

מדי שנה אנחנו שומעים בחדשות על אינספור תאונות של ילדים שנפלו מגובה, אסון מזעזע שיכול היה להימנע בעזרת התקנה של סורגים בבתים. בתור הורים אנחנו רוצים לעשות הכול כדי לשמור על הבטיחות של ילדינו, ולכן חשוב לבצע בבית את ההתאמות והשינויים. אז למה כל כך חשוב להתקין סורגים בבית, ואם כבר מתקינים, למה דווקא סורגים שקופים?

 

רגע אחד ללא השגחה

ילדים מטבעם הם סקרנים, ובגיל קטן אינם יודעים לאמוד גובה. המשמעות היא שגם ילד יחסית בוגר, יכול להביט מטה מחלון גבוה, ולא לאמוד את המרחק ולזהות את הסכנה. נפילות ילדים הוא אחד האסונות שיותר קשים לעיכול, הוא יכול לקרות תוך שניות בודדות כשמסיטים את המבט, כאשר הילדים ללא השגחה מספיקים כמה רגעים בשביל שיקרה אסון. אסונות כאלו יכולים להימנע בקלות, על ידי התקנת סורגים שקופים למניעת נפילת ילדים.

אל תגידו “לי זה לא יקרה”

על פי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מדי שנה 6-7 ילדים מתים כתוצאה מנפילה מגובה, וכ-10,000 ילדים מתאשפזים מאותה הסיבה. מדובר באחת הסיבות הנפוצות ביותר להגעת ילדים לבתי חולים. מרבית הילדים שנפגעו מנפילה (70%) היו מתחת לגיל 4, ו-19% בגילאים 5-9, 8.4% מהילדים היו בגילאים 10-14, ו2.5% מהילדים היו בגילאים בוגרים יחסית כמו 15-17. 

 

אין חובת התקנת סורגים – ובכל זאת

נפילת ילדים היא תופעה נפוצה הרבה יותר מכפי שהיינו רוצים לחשוב, ובכל זאת עדיין אין בישראל חובה להתקין סורגים בחלונות בבנייני מגורים. היעדר החובה הזאת דורש מאיתנו לנקוט את אמצעי הזהירות באופן יזום, ולהתקין אותם בעצמנו, למרות שהדבר לא חובה. כאן נכנסת לתמונה האחריות ההורית, שדורשת מאיתנו למגן את הבית ולמזער את הסכנות.

 

אז איך מתקינים סורגים שקופים למניעת נפילת ילדים?

אחד היתרונות הבולטים של סורגים שקופים הוא שהם פונקציונליים ופרקטיים, ועם זאת יפים לעין ומשתלבים עם עיצוב הבית. החברה המובילה בארץ למיגון הבית והעסק היא טרלידור, שמציעה מגוון רחב של סורגים – שקופים, או עם בטן בהתאמה לצורך של הבית. סורגים שקופים הם פתרון אסתטי, והם שומרים על המראה המואר והפתוח. הזכוכית העמידה מבטיחה לנו ראש שקט, כך אנחנו יכולים להיות רגועים ולדעת שהילדים נשמרים מכלל סכנה.

 

המלצות ארגון “בטרם” להתקנת סורגים

ארגון ב”טרם” הוא הגוף היחיד בארץ שעוסק בקידום בטיחות הילדים, ושם לו למטרה למנוע תאונות שניתן למנוע באמצעים סבירים. המלצת הארגון היא להתקין בבית סורגים שימנעו את הסכנה, ובנוסף להרחיק רהיטים מהחלונות, מה שמקשה על הטיפוס. “בטרם” מציעים למגן את הבית מפני כל סוגי הנפילות, ולהתקין מעקה יציב במדרגות, שער בראש גרם המדרגות, ולהשגיח בשבע עיניים על הילדים כאשר הם משחקים במרפסת גבוהה או בגג עם מעקה.

 

איך ניתן לבחור סורגים?

נציג מטעם טרלידור יגיע עד אליכם לפגישה ללא עלות וללא התחייבות, יציע לכם את האפשרויות והדגמים, וייעץ לכם באיזה דגם כדאי לבחור. ברגע שתסגרו את העסקה, תוך מספר ימי עסקים יגיעו אנשי מקצוע מוסמכים להתקין את הסורגים החדשים, כדי שאתם תוכלו לישון בשקט.

 

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן