מעקות – חלק חשוב בעיצוב בית פרטי

מעקות - מעקים

מעקות הם פריטים רבי חשיבות שנועדו להגן על אנשים מפני נפילה ממשטח גבוה אל מקום נמוך ממנו. מעקות נבנים במקומות רבים. לאורך גרמי מדרגות. על טיילות לאורך הים, בפארקים טבעיים, בשמורות טבע, בעיקר במקומות כמו מצפורים ושבילי הליכה שונים. יש סוגים רבים של מעקות. מעקות בשמורות טבע ייבנו לרוב מעץ מסיבי או ממתכת. המעקות ייצבעו בצבעים טבעיים כמו ירוק או חום. התקנת מעקות מבוצעת על פי תקנים רשמיים שחוקקו. מעקה צריך להיות לפחות גובה של 105 סנטימטר, כאשר הוא מעל משטח ישר. מעל למדרגות הוא צריך להיות לפחות בגובה של 90 סנטימטר. יש גם מעקות שצמודות לקיר המדרגות. החלק העליון של המעקות נועד לכך שאנשים יחזיקו אותם וייעזרו בהם בעלייה במדרגות.

סוגי מעקות

מעקות הם גם פריט עיצובי בתוך בתים. לכן אפשר למצוא סוגים רבים של מעקות מעוצבים. מעקות מברזל הם סוג של מעקות שמעוצבים על ידי חרשי ברזל ומסגרים. בעלי בית יכולים להזמין עיצובים שונים של מעקות למדרגות על פי טעמם. הם יכולים למצוא מסגר אומן שמומחה בתחום. המסגר יראה להם תמונות של מבחר גדול מעבודותיו. והם יוכלו לבחור עיצוב מעקות מיוחדים שמוצאים חן בעיניהם. הייצור של המעקות הללו יהיה בהתאם לתקנים המקובלים. כולל גובה המעקות תוך שימת לב ודגש מיוחד על המרווחים השונים בין מסילות המעקות. ישנם מעקות שעשויים מסוגי עץ רבים. המעקות יכולים להיות מעץ מלא או סוג עץ אחר. הם יכולים להיות רק מעץ, או משולבים במתכת ובעץ. הם יכולים להגיע בשלל צבעים.

מעקים מזכוכית

במקומות רבים מקובל להקים מעקות מזכוכית. מעקות מזכוכית הם מעקות יפים. יהיה בהם שילוב של מתכת שמהווה את המסגרת הקשיחה וזכוכית שמהווה את משטח האנכי.מעקות מזכוכית הם מעקות אלגנטיות שמשוות סוג של יוקרה למקומות בהם הם מותקנים. הם קלים לטפול ואחזקה ומחזיקים מעמד שנים רבות. מעקות כאלו אפשר למצוא בבריכות שחייה מעקות לבריכה, בקניונים, בחנויות גדולות ובעוד מקומות כמו מעקות למרפסות תמצאו במרפסות או הגבהת מעקות במרפסות בבנייני מגורים. גם בבנייני משרדים במסעדות ובבתים פרטיים.ניתן למצוא מעקות מזכוכית שנמצאים במרפסות ובפינות ישיבה שונות..יתרון נוסף שיש למעקות אלו שהם שקופים ולא חוסמים את האור או את אור השמש במקומות חיצוניים. יש סוגי מעקות רבים. מתוכם אפשר לבחור את המתאימים ביותר לכל אחד.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן