מעקות למדרגות – בטחון וחינניות בצדו

מעקות למדרגות

ירידה במדרגות יש בה כדי להוציא את הגוף משיווי משקל שכן בזמן הירידה הוא עומד על רגל אחת בשלב שבו הוא יורד ממדרגה אחת לשניה. על כן מותקנים מעקות למדרגות בכל גרם מדרגות שניבנה באופן מסודר בביתם של אנשים רגילים שדעתם סבירה.

דלתות – בטיחות בבטחון

מעקות למדרגות, ככל שהם מגנים על היורד, יצרו בעצמם צרה חדשה כשהמשתמש בהם אינו בוגר בדעתו אלא ילד, כי ילדים עלולים לנצל פסי רוחב במעקה כדי להניח עליהם את כפות רגליהם וכך להתרומם וליצור לעצמם סכנת נפילה, שלא לדבר על תקיעת הרגל בין פסי המעקה. לכן, מעקות למדרגות אין להם פסים רוחביים וככל שיש בהם עיטור של סורגים העיטור יהיה כך שגודל המרווחים שלו לא יעלה על 10 ס”מ וכדור בקוטר הזה שנדחף בין המרווחים לא יעבור. זאת, כאמור, כדי להגן על זאטוטים.

ככלל, כל דבר, גם כשהוא יפה וטוב לכשעצמו, יכול לשמש להיפך הטוב, כמו פטישון שנועד לבנייה ויכול לשמש גם לפריצה לשם גניבה באישון לילה, מבעל עסק קטן שמתקיים בקושי ובתחום אחר לגמרי, הדינמיט המפורסם, נתגלה כדי שישמש לבניה ומצא עצמו משמש בכלי נשק שגרמו נזק בממדים שלא נודעו קודם לכן. גם המעקה, ככל שהוא טוב ויפה לכשעצמו, הלוא תמיד אפשר יהיה להשתמש בו כהיפך הטוב והכל תלוי במשתמש. ילדים שיחליקו על מעקות למדרגות הם רק דוגמה לכך וכבר נאמר במקורות שיצר לב האדם רע מנעוריו.

מעקה – כלי חינוך

בניית מעקות למדרגות יש בה כדי ללמד אותנו ולהזכיר לנו את החשיבות בהתחשבות בקשיש, בנכה ובמוגבל ככלל. אמנם המעקה לא תופס את מחשבותינו בבואנו לבנין אבל ככל שיקרה כך, הרי האמירה של מעקות למדרגות היא חד משמעית בהיותה מצביעה על המחוייבות שלנו לדאוג גם למי שחלש או מוגבל, למרות שגם הבריא והחזק משתמש במעקה ביורדו במדרגות.

שאלה לתקנים

התמוה הוא שבדרך כלל מעקות למדרגות הם חלקים אבל, ככל שיחספסו אותם כך לא יוכלו ילדים להחליק עליהם ותקל האחיזה על החלש .

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

גדרות

על גדרות וגבולות

מאז ומעולם ביקש האדם לסמן את שטח המחיה שלו ולהגדיר את סביבתו מול שכניו וכבר בתקופות עתיקות מוזכרות גדרות ודיונים עליהן. הצורך בהכרזה על גבולות

מעקות

מעקה מדרגות עשוי עץ או ברזל

מעקה מדרגות עשוי עץ או ברזל הוא תחום התמחות המסייע לך בשיפוץ הבית החיצוני והפנימי. מעקה פנים זמין באלפי עיצובים וסגנונות, כולל עץ ומוצריו, ללא

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן