סורגים או אזעקה? מה כדאי להתקין

סורג מתקפל

בתים אשר מתגוררים בהם דיירים המתכוונים לעשות ביטוח מבנה ותכולה יהיו חייבים, על פי רוב, להתמגן במערכת גילוי פריצה. מכת הפריצות לבתים בכל רחבי הארץ כבר לא משאירה את חברות הביטוח סקפטיות לנושא זה. זו דרישה גורפת שמתפרסמת מטעם כל חברות הביטוח בקירוב. אזעקה היא חלק ממערכת גילוי הפריצה שלכם והיא מופעלת כאשר מתבצע גילוי על ידי הגלאים השונים המותקנים בבית. כמובן שאם יש לכם סורגים על החלונות תוכלו לשפר ולחדד את גילוי הפריצה של מערכת האזעקה שלכם.

האם ניתן להסתפק רק בסורגים?

סורגים או אזעקה? מה כדאי להתקין? לקוחות רבים שואלים את עצמם שאלה זו בטרם רכישת אמצעי אבטחה. כפי שראינו לעיל, התקנת הסורגים לבד אינה מספיקה לפי נהלי חברות הביטוח. נהלים אלו לא נולדו בכדי: הפורצים של ימינו מתוחכמים עשרות מונים מפורצי העבר. הם לא ייכנסו לבית שלכם הממוקם בקומה 7-8 דרך החלון גם אם לא היו בכלל סורגים. כל שכן, אם הם ישנם. הגנבים משתמשים, לרוב, בדלת הכניסה, או במרפסת השמש של הדירה, תוך הסתמכות על אי התקנת אזעקה או על יכולתם לנטרל אותה.

שימוש בסורגים לשיפור מערכת האזעקה

על הברזל של הסורגים ניתן ליצור פלטפורמת אבטחה על בסיס אזעקה. חשוב לוודא שהסורגים שלכם עומדים על תילם, ואינם מבצעים תנודות, אף לא קלות ביותר, גם כאשר בחוץ שוררת רוח חזקה. בכך, תוודאו שהסורגים שלכם אינם חשופים לזעזועים בשגרה. זה יאפשר לכם להתקין גלאי זעזועים. הגלאי נועד או להצבה על קיר: במקרה זה מוצבים כמה גלאים כאלו במרחק 20 – 40 ס”מ אחד מהשני. אפשרות נוספת היא התקנה על הברזל של הסורג. הגלאי מתריע על זעזועים מן המשטח עליו הוא מותקן.

אנו מפצירים בכם לבדוק היטב את הסורגים שלכם בטרם תחליטו להזמין מחברת ההתקנה גלאי זעזועים לסורג. אם הסורגים שלכם חשופים לזעזועים ברוח חורפית קשה, לדוגמה, הגלאי ישלח גילויים כל העת והאזעקה תפעל נון סטופ. לכן, סוף מעשה במחשבה תחילה. ישנם מקרים בהם התקנת הגלאי הזה מתבקשת, למשל דירה שהחלון שלה נמצא בין שני קירות החוסמים את כיוון הרוח לעברו.

חללים חשובים לאבטחת הבית

חשוב לאבטח מקומות נגישים לכניסה לבית: לשים גלאי מגנט בדלת הכניסה, וגלאי אינפרא אדום פסיבי בחדר הכניסה. יש להציב גלאי אינפרא אדום חיצוני עם אלומות רחבות במרפסת השמש. במידה ויש ויטרינת זכוכית יש לאבטח אותה עם גלאי שבר זכוכית, ולהציב גלאי עשן במטבח. נוסח אבטחה שכזה הוא הנוסח הצפוי לכם אם תזמינו חברת אבטחה ומיגון לפי דרישת חברת הביטוח.

לפיכך, לשאלה כמו סורגים או אזעקה? מה כדאי להתקין? ישנה תשובה רשמית אחת: את שניהם, תוך מילוי כל דרישות חברת הביטוח.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן