פרגולות עץ לעומת פרגולות אלומיניום – מה חשוב לדעת

מתעניינים בפרגולה?

פרגולה היא מבנה המחבר בין הבית לסביבתו החיצונית. פרגולה אפשר להרכיב בחצר, בגג או במרפסת הבית. אנשים משתמשים בפרגולות כבר אלפים בשנים. בימים עבורו, נועדו פרגולות רק לסיכוך בפני שמש וגשם; מאז, הרבה מים עבור בנהר הירדן ושימושי הפרגולות התרחבו והשתכללו, למשל – גם עבור גידול גפנים משתמשים בפרגולות כיום.

אז מה עכשיו?

בימינו, פרגולות ממלאות מגוון של יעודים: הגנה מגשם, הצללה, נוי, הגנה לסוכה, חממות, גידול צמחיה מטפסת ועוד שימושים מיוחדים אחרים.

כחומר בנייה דקורטיבי, עץ תמיד היה מוצר בזמינות גבוהה מה שהפך אותו לחומר הנפוץ ביותר לבניית הפרגולות הקלאסיות משך אלפי שנים. בחירה נכונה של סוג עץ וסוג גימור, קובעת את האווירה שתושרה בחלל בו הפרגולה מותקנת. מאחר שמדובר במבנה משמעותי וגדול בחצר הבית, הרי שהיא הפריט המעניק את הטון לסגנון העיצובי של חצר וקובע בכך את האווירה השלטת על החצר כולה.

על אף האמור, לפרגולות עץ חסרון מהותי: בלאי מהיר למדי: פגעי מזג האוויר (לחות, גשם, שמש וכדומה) מזרזים את תהליך הירקבות הפרגולה. מסיבה זו, פרגולת עץ מחייבת תחזוקה שוטפת, הכוללת תהליך של שיוף, צביעה מחדש, ולפעמים גם החלפת חלקים שעברו תהליך ריקבון מתקדם.

לעומת האמור, ישנן פרגולות אלומיניום. האלומיניום נחשב לחומר זול יחסית בשוק, בעל עמידות וגימור טובים. אלומיניום שעובר צביעה בתנור, ידע לשמור על מראהו משך כמה שנים טובות (גם כתלות במזג האוויר המשתנה) מבלי הצורך בטיפולים נוספים. כיוון שאלומיניום עמיד בפגעי מזג האוויר – פרגולות אלומיניום לכניסה או לחניה, מהוות חלופה הגונה למדי לפרגולות העץ המסורתיות.

פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום מעוצבות הן עמידות כל-כך, כך שבמקרים רבים תקבלו התחייבות לעשר שנות אחריות. על פרגולת עץ לעומת זאת (למרפסת, לחצר ולמקומות אחרים), תקבלו אחריות ארוכה הכוללת התניה בטיפול מונע באופן שוטף.

בנוסף לנושא הבלאי, הרי שפרגולות עץ סובלות מחסרונות נוספים, ביחד לפרגולות אלומיניום להצללה: חסרון אחד, הוא משך זמן ההתקנה הארוך: הכנת החומרים לבדה דורשת שיוף, חיתוך וצביעה בשתי שכבות הגנה. לפיכך, כלל תהליך התקנת הפרגולות אורך מספר ימים לכל הפחות; פרגולת אלומיניום טיפוסית, לעומת זאת, מותקנת תוך מספר קטן למדי של שעות.

חסרונות

חיסרון בולט שני ומהותי למדי, הוא עלות המוצר, הן עבור הטווח הארוך והבן עבור הטווח הקצר; פרגולת עץ היא כבדה יותר משמעותית מפרגולת אלומיניום, מה שמחייב את הקונסטרוקציה להיות יציבה וחזקה הרבה יותר, למשל – באמצעות קורה ארוכה וחזקה. קורה כזו עשוית אלומיניום תהיה פחות יקרה.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן