שערים חשמליים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים בבתים פרטיים, במקומות עבודה, בחניונים ובמחסומים צבאיים.

היתרונות העיקריים של שערים חשמליים הם החוזק שלהם שלא מאפשר פריצה בכלים רגילים, ההישארות של השומר בתא השומר והאפשרות של נכים לפתוח את השער מבלי שהם נאלצים לצאת מן הרכב כדי לפתוח את השער ואחר כך לצאת שוב כדי לסגור אותו.

המנעול והגנב

אין ספק ששערים חשמליים, מבחינת שמירה על בתים וציוד, הם התקדמות גדולה ביחס למנעולים אחרים אבל בכך הם נכנסים למעגל שנקרא המנעול והגנב, מעגל אינסופי שבו המנעול משתכלל ואתו משתכללות שיטות הפריצה. בנוסף, שערים חשמליים לא מגנים על הגדר שמסביב לבית עליה אפשר לטפס ומעליה אפשר לדלג, שלא לדבר על מנטרלי אזעקות שהגנבים המקצועיים ישכללו אותם עד שיוכלו למנעולים החשמליים. מכל מקום, בינתיים, שער חשמלי נחשב להגנה מירבית מפני פריצות.

השלט הרחוק – העשיר החדש

עם כל הכבוד לצורך בהגנה על רכוש, שערים חשמליים הם לפעמים רק סמל של עושר והפגנה של גאווה שמתבססת על חומרנות. פתיחת השער החשמלי בפני הרכב הפרטי באמצעות שלט רחוק יש בה לעתים רק הפגנה של עושר ראוותני. מעבר לכך, אפשר לטעון שאין בשער החשמלי אלא שכלול של העצלנות, כפי שהיא באה לידי ביטוי בשלט הרחוק של הטלוויזיה, הנגן החשמלי ועוד.

 

ראווה או לא, השער החשמלי הוא יקר. בכל זאת, מדובר בחצי טון של מתכת ובמנוע שאמור להזיז אותה פעמים רבות ביום. מלכתחילה, יש מנועים שמותאמים רק לעשר הזזות ביום אחד אבל מנועים אחרים הם בדרך כלל פחות מוגבלים ועל כן מחירם אינו זול במיוחד. נכון שאפשר להתקין דלת מתכת פשוטה יחסית ועליה להרכיב מנוע אולם הבחירה בשער חשמלי, בין אם על ידי אזרח פרטי ובין אם משיקולי בטחון של ישוב, למשל, מחייבת שמלכתחילה יותקן שער שמשוכלל דיו כדי להחזיק מעמד זמן משמעותי, כדי שיהיה שווה את המחיר ולא בפחות מכך.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

גדרות

על גדרות וגבולות

מאז ומעולם ביקש האדם לסמן את שטח המחיה שלו ולהגדיר את סביבתו מול שכניו וכבר בתקופות עתיקות מוזכרות גדרות ודיונים עליהן. הצורך בהכרזה על גבולות

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן