התקנת מעקה חדש או שימוש במעקה קיים

מעקות זכוכית - ילדים

לבסוף, הגבהה של מעקה יכולה להידרש משיקולים עיצוביים, בין שכך הומלץ לכם על ידי מעצב פנים המבצע עבורכם עיצוב מחודש של הבית כולו, ובין שאתם מעוניינים לעשות את העדכון הקטן והספציפי הזה בבית. הגבהת מעקה יכולה להתבצע בשתי צורות: ניתן להגביה את המעקה הקיים תוך התקנת תוספת על מעקה הקיים, או שיש לפרק לחלוטין את המעקה הקיים ולהתקין במקומו מעקה חדש. ההחלטה מה לעשות תלויה בראש ובראשונה ביכולת הטכנית לעשות שימוש במעקה הקיים, ובהמשך לכך גם בהעדפות האישיות שלכם, האם אתם רוצים להשאיר את המעקה הקיים, או שתרצו להחליף את המעקה לחלופין במסגרת התהליך של ההגבהה.

אפשרויות רבות מאוד – כדאי להסתייע בייעוץ מקצועי

הגבהת מעקה יכולה להתבצע עבור כל סוגי המעקות, בין שמדובר על מעקה זכוכית, ובין שמדובר על מעקה עץ, מתכת, אלומיניום, בטון או פלסטיק. בהמשך לכך, אפשרויות ההגבהה הן רבות מאוד, וסביר להניח שבהיעדר הידע המקצועי והיכרות עם השוק, אתם לא ממש מכירים את כל האופציות העומדות לרשותכם. לכן, בהיבט זה מומלץ מאוד להסתייע בשירותיו של איש מקצוע שיכול לחשוף אתכם למגוון רחב של דגמים של מעקות, להסביר לכם בדיוק כיצד ניתן לשלב אותם במעקה הנוכחי, וכיצד ניתן לבצע את ההגבהה בצורה הנכונה ביותר, בצורה הזולה ביותר ובאופן שישיג בצורה הטובה ביותר את המטרה שלשמה אתם מבצעים את ההגבהה.

מתי צריך לבצע הגבהת מעקה ?

הצורך בביצוע הגבהת מעקה יכול לנבוע משיקולים של עיצוב ואסתטיקה, ומשיקולים של בטיחות ופונקציונליות. כך למשל, אם יש לכם מרפסת בקומה גבוהה, ייתכן שהמעקה הנוכחי סיפק אתכם עד כה, אך כעת כשיש לכם ילדים בבית, אתם רוצים להבטיח את בטיחותם ולכן אתם רוצים להגביה את המעקה כך שלא תהיינה תקלות קטסטרופליות. הגבהה כזאת יכולה להידרש גם מסיבות פונקציונליות כאשר אתם רוצים לעשות בשטח הנדון שימוש לצורך אחסון חפצים או לצורך הצבת פריטי ריהוט גבוהים, והמעקה הנמוך אינו מאפשר לכם לעשות זאת. על ידי הגבהתו של המעקה תוכלו ליצור מעין קיר תומך שיאפשר לכם להרחיב את מגוון השימושים בשטח.

האם מעקה זכוכית הוא בטוח בבית עם ילדים?

אם אתם מעוניינים לשדרג את עיצוב הבית, ואתם בודקים את האפשרות להתקין מעקה זכוכית במדרגות הבית, אתם לבטח שואלים את עצמכם האם מדובר בעניין בטוח, ובוודאי כאשר מדובר על בית עם ילדים קטנים המתרוצצים בו ומשחקים. ובכן, המילה זכוכית אכן מעלה אצלנו באופן מיידי את האסוציאציה של שבר ופציעה, מאחר ומדובר בחומר כל כך שביר. יחד עם זאת, מעקות זכוכית מתוכננים בצורה כזאת שיספקו את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר, כאילו היה זה מעקה עשוי אבן או עץ, ואין לכם באמת ממה לדאוג כאשר אתם מתקינים מעקה עשוי זכוכית בבית.

ואיך זה יכול להיות?

ובכן, בייצור מעקה זכוכית הזכוכית שבה עושים שימוש היא זכוכית משוריינת העשויה בדרך כלל משתי שכבות זכוכית, אם כי אפשרי גם שכבת זכוכית אחת. את שכבת הזכוכית מצפים בשכבה פולימרית פלסטית שקופה, שאי אפשר להבחין בה בעין אך היא קיימת שם ומספקת הגנה לזכוכית. את אותה שכבת פולימר בדיוק אתם יכולים למצוא בשמשה הקדמית של הרכב, ואם ראיתם פעם שמשת רכב מנופצת, אתם כבר יודעים שאי אפשר באמת לשבור אותה אלא רק לנפץ אותה קלות. גם פגיעה ישירה של אבן בזכוכית תגרום לניפוץ קל ונקודתי של השמשה כשהפולימר מכיל למעשה את כל שברי הזכוכית ומונע מהשבר להתרחב לכל אורכה ורוחבה של הזכוכית.

מעקות פופולאריים מאוד בבתים מעוצבים

מעקה זכוכית הוא אלמנט עיצובי אטרקטיבי מאוד המעניק תחושה של ניקיון, של יוקרה ושל אסתטיקה. בין שבביתכם מתרוצצים ילדים קטנים ובין שלא, אתם יכולים להיות בטוחים שעצם העובדה שמדובר במעקה למדרגות עשוי זכוכית, אינה גורמת לו להיות פחות בטוח ממעקה עץ, מעקה פלדה או מעקה בטון. ייצור מעקה כזה לוקח בחשבון את כל שיקולי הבטיחות האפשריים, ואילולא היה עושה זאת, לא היו מעקות אלה מאושרים כלל למכירה על ידי הרשויות האחריות על התקינה שלהם. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לגבי המעקה המתאים לכם ביותר הן מבחינת עיצוב ושילוב המעקה בעיצוב הכולל, והן מבחינת המאפיינים הטכניים שלו.

תוכן העניינים

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רוצים לדבר עם ספק מומלץ?

לקביעת שיחת יעוץ עם הספק המומלץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

הישארו מעודכנים

מאמרים נוספים

שערים - שערים חשמליים - שער חשמלי

שערים חשמליים

שערים חשמליים השער החשמלי הוא שער לכל דבר וענין רק שהפתיחה שלו היא חשמלית וככזו, היא מתבצעת גם באמצעות שלט רחוק. ניתן למצוא שערים חשמליים

פרגולת

פרגולות – להיות בחצר ולהרגיש בבית

בית אבן על צלע הר, תחתיו טרסות עם עצי זית, שזיפים ואפרסקים. בחזית הבית עמודי עץ מחוברים בקורות עץ וביניהן משתרגת גפן שמצלה על האורחים.

קבלו את ההנחה של טרילידור ישירות לנייד

דילוג לתוכן